Jeny oldala :)
Jeny oldala :)
Men
 
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
Linkek
 
Naptr
2024. November
HKSCPSV
28
29
30
31
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
<<   >>
 
rj a vendgknyvembe lci!!
rj a vendgknyvembe lci!!
 
Szmll
Induls: 2006-04-22
 
Na mi a helyzet?:)
 
Egrkvet
 
Cursor
 
Hov lettek ??

 Hov lettek a hippik?

„- Nem tled flnek. Attl, amit az eszkbe juttatsz.
  - Rlam csak az oll jut eszkbe.
  - A szabadsg is …
  - Na s? Mindig arrl dumlnak.
  - Ht ez az. De ms szabadnak lenni, s ms beszlni rla. Akit adnak-vesznek, az nem lehet szabad.
    De mondd a szembe, rgtn nekilt gyilkolni, hogy megcfoljon.
    Csak beszlnek az emberi szabadsgrl, de ha megltnak egy szabad embert, beijednek.”

                                                         Szeld motorosok    Idzet s kp: Szeld motorosok
                                                                               Zene: Janis Joplin - Piece of my Heart


Termszetesen tudom, hogy hov lettek a hippik. Nagyon is tudom.

A II. vilghbort kveten mindaddig nem ltott gazdasgi fejlds jellemezte a vilgot. Az letsznvonal a fejlettebb orszgokban gyszlvn folyamatosan ntt, a kt vilgrendszer egyidej ltezse mind a kt felet a (lt)szksgletek egyre teljesebb kr kielgtsre sarkallta. A perifrin - pl. Knban - ez csupn azt jelentette, hogy megsznt az hnsg s a munkanlklisg, a centrum orszgaiban viszont azt, hogy a npessg egyre nagyobb csoportjai akartak rszesedni a fogyaszti trsadalom ldsaibl. S ezen nem csupn az anyagi javakat, hanem a polgri szabadsgjogokat is rtettk.

Az 1962 mrciusban a Michael Harrington kzgazdsz ltal kzreadott szolid jelents, „A msik Amerika” szerint a 25 millis ltszm legszegnyebbnek tekinthet rteg ugyan csupn sovny szelete a 205 millis Egyeslt llamoknak, m ez a npessg-rsz olyan iszony kegyetlensg, elnyoms ldozata, amilyenre kevs plda volt a trtnelemben. Kisebbsgrl volt sz, de egyre elszntabb kisebbsgrl. S ugyangy elsznt volt a veszteni szinte mr semmit nem tud, m a kzposztlyba soroldst esetleg megnyer nger kisebbsg is. S akkor mg nem is beszltnk a nk emancipcijnak szmos problmjrl vagy a homoszexulisok jogfosztottsgrl.

E kisebbsgi krdsek termszetesen korbban is lteztek, m az ifj rtelmisg csak klnleges helyzetekben vlik szvetsgesv, st esetnkben vezet, meghatroz erejv egy polgri szabadsgmozgalomnak. Most sem csupn annyi trtnt, hogy valamifle ltalnos humnum tlttte el az egyetemistk lelkt, hanem, hogy 1965. februr 7-n az Egyeslt llamok hadigpezete pldtlan ervel kezdte bombzni Vietnamot. A mindinkbb kiterjeszked, eszkalld hborba behvottak tbbsge termszetesen fiatal ember volt. Az amerikai egyetemeken tanulk ltszma a hatvanas vek vgn mintegy htmilli. Szmukra a fennll hatalom ellensg, mert a sz legszorosabb rtelmben az letket akarja koncknt dobni egy, a kezdetektl kezdve nem tisztzott cl, idegen fldn vvott hborban.

A '60-as vek fiatalsgnak legtudatosabb rtegei - hangslyozom, hogy a legtudatosabb rtegei - teht lzadtak. Lzadtak a modern fogyaszti trsadalommal szemben, s ehhez a lzadshoz az anyagi alapot a mr emltett gazdasgi fellendls adta. E lzads elssorban kulturlis volt, s nem rintette a trsadalom szerkezetnek lnyegt. Sz sem volt valamifle magas sznvonal, elmletileg megalapozott ideolgirl: Marx, Mao s Marcuse - a hrom M - sokszori emltse sokkal inkbb puszta polgrpukkaszts, mint a nevezettek munkssgnak ismerete. Az mg csak-csak elkpzelhet, hogy a - sznvonalt tekintve meglehetsen sekly, mellesleg haznkban csak zrt kiadsban megjelentetett - Marcuse pamfletet, „Az egydimenzis ember”-t el-elolvastk az ifjak, Maorl azonban jszerivel csak annyit tudtak, hogy Knban kommunk vannak, m hogy ezek a kommunk mifle kpzdmnyek, arrl fogalmuk sem lehetett, hiszen a „Nagy Kormnyos” zsiai birodalomba csak a 70-es vektl kezdve engedlyeztk az amerikai hatsgok a turistk utazst. Mg kevesebb volt a tengeren tli fiatalok ismerete Marx munkssgrl, a marxizmus lnyegrl, hiszen akkor tudtk volna, hogy a forradalmat rockzenvel, trippel s virgokkal nem lehet megvvni, hiba is vlttte Jim Morrison, a Doors egyttes vezetje: „A vilgot akarjuk! Most rgtn!” (A „Mindent! Azonnal!” anarcho-hippi kvetels egybknt elhangzik „A munksosztly a paradicsomba megy” cm olasz filmben is a dikok szjbl, de a munksosztlyt lthatan nem hatotta meg az nclnak tn ultimtum.)
 

Woodstock 1969

Woodstock 1969

A hatvanas vek lzadsnak f ereje a zenben volt. Nos, ez valban szokatlan dolog. A progresszv rockzene ugyan dallamvilgt tekintve ppen gy a korbbi korszakokra pt, mint a tmegkultra ltalban, azonban a hangszerels megvltozsa, az elektromos s az elektronikus hangszerek hasznlata, a nagy hanger mint hatseszkz, s klnsen a szvegeknek a slgervilgot messze tlhalad, gyakorta aktulpolitikai, mg gyakrabban klti sznvonalon trtn megjelense valban ms minsget jelent. E zenei vilg kr csoportosul azutn minden:

- az ltzkds s a hajviselet divatja;
- a legklnbzbb mvszetek (film, sznhz, irodalom, fot);
- az addig kisebbsginek szmt folk-kultra beemelse;
- a szexualits, mint nll rtk megjelense, s a „szexulis forradalom” kvetkeztben a mvi
  terhessg-megszakts (abortusz) s a fogamzsgtl ksztmnyek legalizlsnak kvetelse;
- a legklnbzbb kisebbsgek vagy elnyomott helyzetben levk (sznes brek, nk
  homoszexulisok) jogainak kvetelse;
- a tmegkommunikcis eszkzk trsadalmastsnak kvetelse;
- a szegnysg felszmolsnak kvetelse;
- a kbtszer fogyaszts legalizlsnak kvetelse;
- a termszeti krnyezet megvsnak kvetelse;
- elssorban pedig a vietnami hbor befejezsnek kvetelse.

A bke, a szeretet, a szabadsg, a testvrisg, az egyenlsg, a szolidarits, az indokolatlan, nem nvdelembl alkalmazott erszak elvetse - s folytathatnm mg a sort - termszetesen rgta ltez fogalmak. A woodstocki fesztivlt kveten azonban gyorsan httrbe szorultak ezek az rtkek olyannyira, hogy kzlk szmos rtk szinte meg sem jelenik napjainkban. Elegend arra gondolnunk, hogy a jugoszlviai hbort meglehets rszvtlensggel nzte-nzi a vilg, s ppen e hbor egyik furcsa esemnye volt az, hogy a nmetorszgi zldek egy esetleges kolgiai katasztrfnl fontosabbnak tartottk sajt parlamenti csoportjuk megtartst.

Idrendben elsknt a „szexulis forradalom” vlt az zlet zskmnyv, st, nmaga ellenttbe fordult t. A „szexulis forradalom” ugyanis nemcsak arrl szlt, hogy a szexet nem kell szgyellni, hanem - s fknt - arrl, hogy a szeretkezs lvezet, klcsns rmszerzs. A szexulis korltok fellazulsa egybknt nem valami forradalmi elhatrozs kvetkezmnye: a II. vilghbor sorn sok frfi pusztult el, ennek kvetkeztben egyrszt a fiatalok csonka csaldban nttek fl, msrszt az zvegyek knyszeren hzassgon kvli kapcsolatokat tartottak fent. A hippi-rtelemben vett szexualits mentes az erszaktl, a msik ember tulajdonknt trtn hasznlattl. Ezrt vllalhat akr nyilvnosan is, ezrt trhette fl a monogmia lsgos vilgt. Aligha tudja brki is, hogy az USA egyes tagllamainak prd trvnykezsben mg a ’60-as vekben is fajtalankodsnak, teht bncselekmnynek szmtott az orlis s az anlis kielgts. m a felszabadtott nemisgbl folyamatos s mocskos pornogrf zlet lett, a tmeges prostitci marketingje.

A hippi kommunk is felbomlottak. A ’70-es vekben tbb tzezerre becsltk a szmukat, ma - taln - nhny tucat, ha mkdik. Nyilvnvalv vlt ugyanis, hogy az ipari trsadalom munkamegosztsa, s fknt szakrtelem nlkl tartsan nem lehet fenntartani egy kzssget, vagy csak nagyon alacsony letsznvonalon.

A korszak legvitatottabb vvmnynak, a kbtszer fogyasztsnak a npszerstst jcskn alsta az, hogy a hippi-korszak megasztrjainak egy rsze - pl. Janis Joplin, Jimi Hendrix - tladagols ldozatv vlt, mellesleg, sokan ismertk fl azt is, hogy a drogkultra leginkbb a maffik zletmenetnek kedvez, nem a kbtszerek rabjainak. gy azutn trsadalmi tmogatst is kaphatott Nixon kbtszer-ellenes programja, amely a drogfogyasztst nem cskkentette ugyan, viszont a szervezett bnzst megerstette.


Jimi Hendrix

Janis Joplin

Jimi Hendrix

Janis Joplin

A hatalom j rzkkel fedezte fl, hogy a szmra nem veszlyes kultra klnsebben nagy nehzsgek nlkl beemelhet a hagyomnyos fogyaszti vilg, a fejlett kapitalizmus rtkkrbe - legalbbis a centrum orszgaiban. A hangszerels, a hanger, s egyltaln: a formai jegyek jl jvedelmez zlett tehetk, hogy azutn egyetlen mozdulattal, mint divatja mlt eszkzk, kisprhetkk vljanak. A legszembetnbben ez a filmmvszettel trtnt: a hollywoodi tucatfilmek vilga ellen tiltakoz neorealizmus, a hippi expresszionizmus, majd az j hullm, st a punk is megjelent egy idre a kasszacsinl nagy filmtrsasgok repertorjban, hogy azutn tadhassa a helyet a „nagypapa mozija” posztmodernn fazonrozott, szmtgpes trkkkkel sznestett, Oscar-dj dmpingben rszestett szuperprodukciinak. Korunk tmegkultrja szinte teljes egszben lefedi a npessget, megsznt a korosztlyi (ifjsgi) szubkultra lesen szembenll jellege: Napjaink ifjsgi kultrja ellenrizhet, moderlhat, individulis. Kzssgforml hatsa csekly (lsd: techno).

A trvnyhoz s hatalombirtokl csoportok arra is rjttek, hogy a kisebbsgek jogainak elismerse ugyan anyagi ldozatokat is kvetel, m a jogi s a tnyleges felttel-egyenlsg kzel nem ugyanaz. Termszetesen a polgrjogi vvmnyok nem becslhetk le, st a magukat szocialistnak nevez orszgokkal szemben az „emberi jogok” igen hatsos fegyvernek bizonyultak.

Nem mellkesen: befejezdtt az Egyeslt llamok legszgyenletesebb hborja, s okulva belle, a ksbbi hbork mr alig kveteltek emberldozatot a tmadsokat indtk orszgaiban.

S persze, ahogy a lzads kultrjnak - a kultra lzadsnak - felttele a gazdasgi fellendls volt, gy alkonynak f oka a ’70-es vekben az olajrak robbansval indul, s a napjainkra mindinkbb elmlyl, folyamatos gazdasgi vilgvlsg.


Termszetesen tudom, hogy hov lettek a hippik. Nagyon is tudom.

Az egykori szocialista orszgokban a hippi mozgalom nem volt szmottev. A hippiket a hulignokkal, rendbontkkal, bnzkkel, koszos, bds fiatalokkal azonostottk, s a konzervatv, kispolgri Magyarorszg (s Kzp-Eurpa) szmra hippi volt mr az a fi is, akinek hossz volt a haja. A rockzent s a hozz kapcsold divatot az idsebb korosztlyok - foglalkozsra, iskolai vgzettsgre, lakhelyre, jvedelemre val tekintet nlkl - elutastottk. A hatalom jl r tudott jtszani erre: ellenlls nlkl tilthatott be mindent, amire rfoghatta, hogy brmi kze is lenne a rockhoz. Idnknt azrt zavarba jtt, hiszen ppen a vietnami hbor elleni tiltakozs rszeknt tzte a Magyar Rdi is msorra a Joan Baez, Bob Dylan, Janis Joplin, Pete Seeger ltal eladott mveket; vettettk a mozik a „Szeld motorosok”-at, az „Eper s vr”-t, a „Zabriskie point”-ot, vgl a „Hair”-t; megjelentek Gregory Corso, Allen Ginsberg, Kerouac, Ken Kesey mvei stb. Klnsen nagy volt a buzgsg, amikor a kommunista polgrjogi harcos, Angela Davis kiszabadtsa rdekben folyt - egybknt vilgszerte - a kzdelem (Freedom for Angela!). Az rdekessg kedvrt jegyzem meg, hogy Angela Davis gyvdje akkoriban a Budapesti Mszaki Egyetemen jrt. A vele folytatott beszlgetst politikai propagandnak szntk, m egyik vfolyamtrsam feltette azt a krdst, hogy Angela Davis nem terrorista-e, hiszen az ltala is vezetett „Fekete Prducok” elnevezs szervezet az erszaktl sem riad vissza, szemben Martin Luther King erszakellenes mozgalmval. A krdsbl akkora botrny lett, hogy az egyetem lapjban, a Jv Mrnkben, Sesztk gnes - jelenleg a Demokrata munkatrsa - minden kommunista nevben kikrte a rgalmazst. Angela Davist egybknt a nemzetkzi nyoms hatsra szabadon engedtk, a „Fekete Prducok”-kal szembeni vdakat ejtettk, hiszen ez a koncepcis persorozat csupn az FBI gyetlen antikommunista prblkozsa volt. S ugyancsak figyelemre mlt, hogy az egyetlen igazn rtkes hazai „protest song” egyttes, a Gerilla egyik tagja, Vmos Tibor, mg a nevt is Vmos Miklsra vltoztatta (bizony, az, aki olyan jkat beszlget a tvben, s egy puccpards angol nyelv sznhz vezetje), feledtetvn ifjsga nagy botlst. mbr, knyvet is rt a Gerillrl „Flnta” cmmel. Elg rossz knyvet.


Joan Baez

Angela Davis

Joan Baez

Angela Davis

Hippi-gyben a nyugati informciforrsok - pl. a Szabad Eurpa Rdi, a BBC s trsai - sem voltak tl bbeszdek. Hiszen a hippik, a diklzadsok knyelmetlenek voltak a gazdiknak is. A legtbb ismeretet Blcs Istvn „2000 fel” cm msorbl szerezhettk, amit a Magyar Rdi csak az URH svon sugrzott egy olyan korszakban, amikor URH svos rdija csak a csaldok taln 10%-nak, ha volt. Mi a  dalok szvegt sem rtettk, csak reztk, hogy itt msrl van sz. Egy vtizeddel ksbb csodlkoztunk csak igazn, amikor Hob fordtsban a Marx Kroly Kzgazdasgtudomnyi Egyetem auljt betlttte a „Hey Joe!”

A tnyleges aktv, lthat hippi-jelensg haznkban nhny kommunra korltozdott, amelyek elg gyorsan nmaguktl meg is szntek.

Vilgszerte sikerlt utpiv minsteni, zrjelbe tenni, megmosolyogtatni, szgyenletess s titkolandv alacsonytani egy szmos vonatkozsban elre mutat letrzst. "A szabadsg elkurvult, mi pedig az oldaln henyljk t az letet" - mondta keseren Peter Fonda, utalvn a hippi-jelensg ellentmondsossgra, gyengesgeire, de egyszersmind valamilyen folytats szksgessgre is.


Termszetesen tudom, hogy hov lettek a hippik. Nagyon is tudom.

Miknt az az letrajzombl is kiderl, 16 vesen hippinek ltztem. Br nem volt hossz hajam, mert  nem engedtk sem a szleim, sem a tanraim. S amikor mgis megnvesztettem, el kellett kltznm otthonrl. Mr nhny nap utn megalkuv lettem, levgattam hatalmas, gndr, kcos srnyemet. Klsleg teht nem igazn hasonltottam egy hippire. Belsleg pedig? „A hatvanas vekben a nyr derekn tetztt az ifjsgi problma” - nekelte Cseh Tams. n kimaradtam a tindzser-kor rmeibl: gygytornbl is felmentett, ktbalkezes, rendezetlen ltzk, csetl-botl eminens tanulknt nem voltam kelend. A bulik helyett a Rditechnika cm jsg cikkeit s filozfusok knyveit bjtam. Lzadsom teht nem formai volt. Lzadtam, mert lassnak, langyosnak tnt a vilg; lzadtam, mert kpmutatak voltak a felnttek s nem klnben az osztlytrsaim; lzadtam, mert ntelten okosabbnak tartottam magam, mint amilyennek a korombeliek tartottak engem; lzadtam, mert gyllettel telve irigykedtem azokra, akik knnyen be tudtak illeszkedni; s fknt azrt lzadtam, mert magnyos voltam, mert akiket szeretni szerettem volna, k csak gnyoltak, megalztak, tttek-vertek, nha tn csodltak is messzirl, de nem szerettek, nem szerettek, nem szerettek. Hiszen nem lehet szeretni azt, aki lthatan magatehetetlenl s egyszersmind tnteten „ms”; aki „tl sok”; aki "gy gyenge, hogy kzben ers"; aki „lerohan tged” s aki „rd telepszik”; aki „olyan jzan, hogy az mr fj”; aki feld irnyul, tlradan hes szeretetnek s becsvgy nimdatnak akaratossgval „rzelmi ketrecbe zr” s „fojtogat”; aki "nem  biztonsgos s kiszmthat"; aki gyerekesen zabolzhatatlan, mert csak a clt ltja, s makacsul, jbl s jbl ellrl kezdve, a vgn mr szinte csak nmagnak bizonytva, hisztrikusan, mindenkirl s minden nvdelemrl feledkezve tapossa a clhoz s esetleg a sikerhez vezet utat. Nem volt mindig magabiztos ez a lzads. Gyakran inkbb szorong s ktsgbeesett volt. A vlt tudsommal, a btorsgommal, a pofzsommal s az szintesgemmel lzadtam. Elss gimis koromban - a tanraim szerint - egyetemi sznvonal eladst tartottam a Kzs Piacrl s a KGST-rl; egy v mlva viszont igazgati rovval fenyegettek, mert az prilis 4-i nnepsgen elrhgtem magam. Nem az nnep tartalmval volt bajom, hanem az nnepsg butasgval, mesterkltsgvel, sznvonaltalansgval. Igen, gyakran rhgtem ki, s az udvari bolond magabiztossgval tettem nevetsgess a vilgot olyankor is, amikor az volt a parancs, hogy flj, de n ltvnyosan nem fltem, mikzben aki „normlis” volt,  az riadtan meneklt tll magnsztnei biztos sncai mg. Fknt ksbb lettem ilyen, amikor egyre tudatosabb vlt a lzads. Harc az elz generci ltal elhagyott rtkekrt. Harc a szeretetrt. Harc az ostobasg, a brokrcia s a korrupci ellen. Harc igazi kzssgekrt. Ezekhez trsult a zene kihvsa, kpzelgseim a tabumentes szexrl, s a kultra soksznsgnek hirdetse. S persze a bke s a szabadsg, vagyis az az igny, hogy „Ehess, ihass, lelhess, alhass!/A mindensggel mrd magad!/Sziszegve se szolglok aljas,/nyomort hatalmakat.” (Jzsef Attila is hippi volt?) Hippi mdjra tanultam meg egytt lni a halllal, s ha gyakorta merlk is el az ngyilkossg gondolatban, taln ppen a folyamatos hall-tudat, vagyis a hall htkznapisga s az let rendkvlisge rettent vissza. Ezrt gondolom, hogy kortalan vagyok, hogy nem fogok megregedni soha, csak „taln eltnk hirtelen”, s ezrt nem rdekel, ha sokak szerint nem is ezen a vilgon lek. Furcsnak tnhet, de ugyanezrt soha nem fogyasztottam kbtszert. A vilgot s nmagamat tisztn igyekszem meglni. S vgl mindig egyedl s vdtelenl maradok. Ritka s rvid idszakoktl eltekintve, ellenzkiknt ltezem.

De valban hippi vagyok-e? Ha egyltaln definilhat ez a fogalom, akkor azt gondolom, bizonyos mrtkig igen. Nemcsak n lltom ezt magamrl. 1994-ben, az „Eurowoodstock” fednev Dikszigeten leposzthippizett a Pesti Est egyik tulajdonosa. Mg meghkkentbb, hogy 1999 novemberben egy vezetkpz tanfolyamon, ahogy manapsg mondjk, „trningen”, az ltalam kvnatosnak vlt vllalati struktrt vizsgl teszt rtkelse utn, az rtkelst magyarz tananyagban egy zrjeles mondatra bukkantam, amely szerint az ilyen, az egyni autonmira pl kzssgi szervezetekre voltak pldk a hippi kommunk. S ha mg ez se lenne elg: letem egyik legszebb, rkkvalnak tn pillanata volt, amikor 1993. augusztus 6-n a budapesti Kossuth tren, a Hirosimra dobott atombomba ldozataira emlkezve, gyertykat gyjtva virrasztottunk. Az jszaka s a hajnal hatrn egy addig ismeretlen lnyval tallkozott a tekintetem, s ott, a Parlament akkor mg nem elkertett lpcsjn, a tbbiek s a rendrk kicsit zavart elfordulsa utn, megtrtnt kettnkkel mindaz, amirl a szeretet, a virg s a bke gyermekei nekeltek, s amelyhez hasonl klcsns felszabadultsgot csak a „Zabriskie point”-ban lttam vtizedekkel korbban.

Zabriskie point

Zabriskie point

Zabriskie point

Zabriskie point

Zabriskie point

Zabriskie point


gy ht tudom, hogy hov lettek a hippik. Nagyon is tudom.



s mikzben lassan befejezem ezt az oldalt, virgba borul bennem a Rt, a Park. s ltom, ahogy vgtelen vndorlsodat egy kis idtlen idre megszaktva, megrkezel ide. s mr itt is vagy, mintha mindig itt lettl volna a Rten, a Parkban. s Te is s Te is s Te is s Te is s Te is. s mr mindannyian, akik az elmlt s az elkvetkezend vmillikban egy kzssgibb, emberibb vilgot alkotunk, mi valamennyien egytt vagyunk. s neknk zenl a Pink Floyd s a Jetrho Tull s a Doors s a Blood, Sweat and Tears s a Jefferson Airplane s a Who s a Grateful Dead s a Crosby, Stills, Nash and Young s Ravi Shankar... s neknk nekel Joan Baez s Jimi Hendrix s  Janis Joplin s Joe Cocker... s velnk vitatkozik Angela Davis professzor a globalizlt jfasizmus fenyegetsrl... s neknk szaval Allen Ginsberg klt egy kaliforniai nagyruhz kicsinyes nyugati plyaudvarbeli hasonmsnak kirakatrl... s mi is nekelnk, s kifestjk magunkat s egymst, s sszebjunk. s mindannyian szpek vagyunk. s amikor a szeretet melege fellobbantja a lngot, s amikor megkondul a magunk nttte harang, akkor a magasba emeljk kerek tblinkat. s mr megint van mirt tntetnnk.

 

Atomhbor ellen tiltakoz jelvny                                Atomhbor ellen tiltakoz jelvny                                  Atomhbor ellen tiltakoz jelvny
 

SOHA SENKI NE TELEPTHESSEN ATOMFEGYVEREKET
MAGYARORSZGNYI KOMMUNNK TERLETRE!

Forrs:http://cskadar.freeweb.hu/hippi.htm
 
ra
 
Scrollbar
Scrollbar by Dolliecrave.com
 
Hippy :p
 
Cristiano Ronaldo
 
Pasik:D
 
Sergio Ramos :)
 
Szerelem
 
Olvasgass :)
 
elg rzelmes :'(
 

Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kiköt&#245; felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!    *****    Nagyon pontos és részletes születési horoszkóp, valamint 3 év ajándék elõrejelzés, diplomás asztrológustól. Kattints!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre,egyszer mindenkinek érdemes belenézni.Keress meg és én segítek értelmezni a csillagok állását!    *****    HAMAROSAN ÚJRA ITT A KARÁCSONY! HA SZERETNÉL KARÁCSONYI HANGULATBA KEVEREDNI, AKKOR KATT IDE: KARACSONY.GPORTAL.HU    *****    Nyakunkon a Karácsony, ajándékozz születési horoszkópot barátaidnak, ismerõseidnek.Nagyon szép ajándék! Várlak, kattints