Sergio Ramos kétszeresen is csúcsot döntött 2005 nyarán: egyrészt ő volt a megalomániás Perez elnök első spanyol igazolása madridi regnálása alatt; másrészt hispán hátvédért soha nem adtak még 27 millió eurót, amivel a világranglistán minden idők hatodik legdrágább védője lett, a spanyol játékosok közül pedig csak Mendietáért fizettek többet. Perez a hatalmas összeggel biztosra ment: Ramos jobbhátvédként és középső védőként is képes remek teljesítményre, a válogatottban is stabil kerettagnak számít - nem mellékesen többször is bevette már Casillas hálóját!
A Sevilla B-ből a 2003-2004-es szezonra került fel a felnőttek közé a sokszoros spanyol utánpótlás-válogatott legényke, s 2004 februárjában esett át a tűzkeresztségen. Első idényében hét mérkőzést játszott, de már ekkor sokaknak feltűnt megdöbbentő magabiztossága, magassága ellenére is megfelelő gyorsasága illetve az, hogy mennyire ügyesen segíti a támadásokat. Nyáron a hispán U-19-es nemzeti csapattal Európa-bajnok lett, de rendszeresen tagja volt az U-21-es gárdának is, így Joaquín Caparros mester kezdőként számított rá a következő szezonban. A Sergio Ramos, Javi Navarro, Pablo Alfaro, Aitor Ocio-féle védelem a La Liga egyik legjobb sorának számított, tagjai állandó belépővel rendelkeztek a Hét válogatottjába! Ramosra lehetett a legkevesebb panasz: Casillasnak lőtt hatalmas bombagóljára az egész világ felkapta fejét, a bajnokságban és az UEFA-Kupában is remekelt - nyáron az UEFA benne látta a 2005-2006-os bajnokság legjobb fiatalját! Salamancán a Kína elleni barátságos mérkőzésen a felnőttválogatottban is bemutatkozhatott - az utóbbi 55 évben nem akadt nála fiatalabb debütáló, beleértve a két tinizsenit, a 17 évesen befutott Raúlt és a 18 esztendősen már BL-aranyos Iker Casillast is!
Aragones Míchel Salgado első számú cseréjeként számolt vele, de Szerbia ellen bevetette őt a mélyvízbe a madridi bekk sérülése miatt, s Ramos kiválóan helytállt, pedig Kezsmannal és Dejan Sztankoviccsal nézett farkasszemet! Ekkor már fél Európa rá vadászott (Ramos búcsúképpen az utolsó fordulóban még betalált Casillasnak): 27 millió eurós kivásárlási ára sem az Arsenalt, sem a Manchester Unitedet nem riasztotta el, főleg Ferguson szerette volna őt Angliába költöztetni, Wenger pedig Ramos jó barátjával, Cesccel próbálta meg Londonba csábíttatni a "Superkidet". Viszont Perez elnökkel senki sem tudott versenyre kelni: hosszas alkudozások után, melyek 10 millió euróról indultak, végül is az átigazolási szezon végnapjaiban (amikor a Barca is érdeklődni kezdett az FC Sevillánál az ifjú után) a madridiak megadták a kért 27 millió eurós összeget, így a két bátyja, René Ramos és Brave Pedro által képviselt Ramos nyolc évre Madridba került. A transzferre a pénzt egyébként Owen eladásából kerítette elő a királyi klub, hiszen az angol aranylabdást 24 millióért adták el a Newcastle Unitednek - Ramos kitöltött, lepecsételt átigazolási papírjait pedig 31 perccel éjfél, a határidő lejárta előtt adták le a szövetségnél!
Luxemburgo többször is megpróbálta már eladatni a vezetőséggel Míchel Salgadót, aki a hírek szerint Ramos elől a Juventusba menekül, ahol csöppet sem elégedettek Zebinával; de Ramos Helguera mellett középen is szerepelhet - erre rímel rá, hogy az új fiú megkapta Hierro legendás 4-es mezét. "A kedvenc számom a 4-es. Hatalmas dicsőség Hierro örökébe lépni." - nyilatkozta a madridi reptéren az évi négymillió eurós fizetést kiérdemlő védő. Az előjelek biztatóak számára: a Real Sevillából igazolt sztárjai, Paco Buyo, Ivan Zamorano, Davor Suker beírták már magukat a klub aranykönyvébe, Ramos pedig Julio Baptistával a legjobb úton van e felé.
nemzeti sport |